Balkónová záhradka

Dom a byt

Záleží na priestore, ktorý máte k dispozícii, svetle a expozícii a na množstve času, energie a / alebo peňazí, ktoré chcete na balkónovú záhradku minúť.

balkonky

Balkóny sú zvyčajne mikroklimatické, výrazne sa líšiace od podnebia pri zemi. Na malom balkóne môžu byť dokonca aj iné mikroklímy. Ak je oblasť zatienená, môže to byť jedno podnebie, ak je iná oblasť vystavená vetru, tu je iná klíma. Podmienky na balkónoch môžu byť extrémne, s obrovskými teplotnými výkyvmi. Tiež povrchové úpravy môžu ovplyvniť to, či je váš balkón horúci alebo chladný, a ako zachováva teplo v priebehu času.

Dobrou správou je, že existujú krásne rastliny pre takmer všetky podmienky. Trik je naozaj zistiť, aké je životné prostredie, než začnete plánovať založenie svojej záhrady. Ak budete mať čas skutočne zhodnotiť všetky podmienky, vaše šance na úspech bude výrazne vyššie www.conform.sk/kratky-postup-na-zalozenie-balkonovej-zahradky/.

Aký veľký je váš priestor?

Aj keď je váš priestor mikroskopický, stále si môžete založiť záhradu. Požiarne úniky a okenné parapety sa môžu ľahko stať miestom pre zeleň. Mali by ste o vašom priestore premýšľať trojrozmerne. Existujú vertikálne priestory, na ktorých môžete pestovať alebo zavesiť plantáž? Dokonca aj keď nie sú, môžete urobiť úžasné veci a vytvoriť nejaký vertikálny priestor. Od zhromažďovania hrncov na vytváranie mriežok existujú rôzne spôsoby využitia celého priestoru.

balkony

Koľko veľa svetla má váš priestor?

Ľudia majú tendenciu preceňovať, koľko hodín priameho slnka dostáva priestor. To platí najmä na balkóne, pretože budovy alebo steny môžu brániť slnku v určitých častiach priestoru. Musíte presne posúdiť, koľko hodín svieti slnko na váš balkón. Využiť môžete napríklad slnečnú kalkulačku. Tiež je potrebné, aby sa tento čas blížil k vašej vegetačnej sezóne, pretože keď sa slnko pohybuje po oblohe, vaše výsledky sa budú líšiť od zimy po leto.

5.0
01