Koniec hazardným hrám

Zábava
.

Ako všetci vieme hazardné hry sú stále veľkým rizikom dnešnej doby. Mnoho ľudí im podľahlo a zrejme ešte mnoho podľahne. Ak sa vás táto problematika týka určite pokračujte v čítaní! Pozrieme sa na to ako závislosť vzniká a prečo ľudia inklinujú k hazardným hrám. Viete ako s nimi skončiť?

automaty


Dôvodov, ktoré stoja za hazardnými hrami je niekoľko. Jedným z najčastejších sú nezhody v domácnosti. Rodinné, či partnerské problémy vedia znepríjemniť život každému a vedú človeka k nevhodným rozhodnutiam. Ľudia sa snažia „utiecť“ od týchto problémov a teda zo svoje domácnosti. Ak by ste neradi chodili domov kam by ste išli? Väčšina ľudí tak skončí v miestnom podniku.


Od tohto je už len kúsok k herni, kde je pokušenie veľmi veľké. Začína to vetou „veď si zahrám len jednu hru“. Na tomto sú celé tieto hry postavené. Je jasné, že ak teraz pôjdete do herne a zahráte si hru nestanete sa závislými. Ide skôr o hlbšie zakorenený problém človeka. Závislými sa stávajú ľudia, ktorý majú nejaké vnútorné problémy, ktoré odmietajú riešiť.


Jediný spôsob ako s tým všetkým skoncovať je rozhodnúť sa, že to tak bude. Zdá sa to ako hrozná rada, no je to pravda. Kým sa človek sám nerozhodne a neuvedomí si, že má problém nikto iný mu nedokáže pomôcť. Prvým krokom je teda zamyslenie sa nad sebou a svojim životom a tým ako často sa venujem hazardným hrám.

.

hazard


Druhým dôležitým krokom je vyhľadanie pomoci. Samozrejme, že uvedomiť si problém je na nás, no bez pomoci to nejde. Pri tomto kroku potrebujeme podporu rodiny a priateľov a taktiež psychológa, či psychiatra. Nie je to hanba požiadať o pomoc, keď to potrebujeme. Návšteva lekára je v tomto prípade kľúčovým krokom.


Povedzme nie hazardným hrám a skoncujme s nimi. Veď predsa nemôžeme zahodiť náš život len tak. Ak aj máme osobné problémy naučme sa ich riešiť a nesnažme sa im vyhýbať. Je to najhoršie, čo môžeme urobiť.

Koniec hazardným hrám
3.5 (70%)2
.